ויזה, דרכון ומטבעות על שולחן

מדריך: ויזת זהב (גולדן ויזה) ביוון לאזרחי ישראל

לאחרונה אנחנו מקבלים פניות רבות של משפחות וזוגות ישראלים שרוצים ליצור לעצמם הזדמנות וחוויות ולאפשר יותר לעצמם ולמשפחה שלהם.

הרמנו את הכפפה והכנו מדריך עבורכם שיקיף את רוב המידע, מראש אנחנו מבקשים להתייעץ עם גורמים מומחים בתחום ולקבל מידע מדוייק עבורכם.

כשאתה משקיע בנדל”ן ביוון, אתה גם משקיע בביטחון כלכלי לכל המשפחה שלך וגם מתוגמל עם ויזת הזהב.  תוכנית ויזת הזהב מאפשרת לאזרחים שאינם מהאיחוד האירופי לקבל אישור שהייה ביוון על ידי השקעה בנדל”ן יווני.

התוכנית מספקת מספר הטבות, כולל היכולת לנסוע בחופשיות בתוך אירופה וגישה למערכות הבריאות והחינוך של יוון. ניתן להרחיב את רישיון השהייה גם לבני משפחתו של המשקיע, לרבות בן זוגם, ילדיהם והוריהם, כלומר דור אחד למעלה ודור אחד למטה. 

מהי ויזת זהב לאזרחים שאינם אזרחי האיחוד האירופי?

לאלו מאיתנו שלא התמזל מזלם לרשת את היכולת להנפיק דרכון אירופאי או פורטוגלי, תוכנית ויזת הזהב היא אופציה מצוינת.

ויזת הזהב ביוון היא תוכנית המעניקה תושבות לאזרחים שאינם מהאיחוד האירופי שמשקיעים סכום כסף מסוים ביוון. התוכנית הוצגה בשנת 2013 ונועדה למשוך השקעות זרות למדינה.

במסגרת תוכנית ויזת הזהב, אזרחים שאינם באיחוד האירופי יכולים לקבל אישור שהייה לחמש שנים ביוון על ידי השקעה של מינימום 250,000 אירו בנדל”ן. ההשקעה יכולה להיות בצורת רכישת נכס או נכסים. ההשקעה יכולה להתבצע על ידי אדם פרטי או ישות משפטית, כגון חברה.

ויזת הזהב מאפשרת גם לבני משפחה של המשקיע, כגון בן זוג וילדים מתחת לגיל 21, לקבל גם הם אישורי שהייה. ההיתר מאפשר למשקיע ולבני משפחתם לחיות, לעבוד וללמוד ביוון, וכן לטייל בחופשיות בתוך אירופה. 

בהמשך ניתן להמיר את הויזה לאזרחות קבועה למול פעילות וליווי של עו”ד מתמחה בהגירה.

מהם היתרונות של השקעה בנדל”ן יווני?

ישנם מספר יתרונות של השקעה בנדל”ן יווני:

 1. מחירים נוחים: מחירי הנדל”ן היווניים עדיין נמוכים בהשוואה לשאר מדינות אירופה, מה שהופך אותה ליעד אטרקטיבי להשקעה.
 2. תשואות שכירות גבוהות: תשואות השכירות ביוון גבוהות יותר בהשוואה למדינות אחרות באירופה, כאשר חלק מהנכסים מניבים תשואה דו ספרתית בשכירויות לטווח קצר.
 3. פוטנציאל תיירותי: יוון היא יעד תיירותי פופולרי, ונכסים רבים יכולים לשמש כהשכרות נופש, מה שיוצר הכנסה נוספת למשקיעים.
 4. מדיניות מס נוחה: ביוון יש אמנת מס למניעת כפל מס ייחודית ונוחה להשקעות נדל”ן.
 5. מיקום אסטרטגי: יוון ממוקמת אסטרטגית בצומת הדרכים של אירופה, אסיה ואפריקה, מה שהופך אותה למיקום אידיאלי לנופש ומסחר.
 6. צמיחה כלכלית: כלכלת יוון מתאוששת בהדרגה, ומחירי הנדל”ן צפויים להמשיך לעלות בשנים הקרובות, מה שמציע הזדמנות טובה לעליית הון.
 7. סגנון חיים ותרבות: יוון מציעה איכות חיים גבוהה ומורשת תרבותית עשירה, מה שהופך אותה ליעד אטרקטיבי עבור משקיעים המעריכים היבטים אלו.

יש לנו כמה סרטונים בנושא בערוץ היוטיוב שלנו

העלות והדרישות של אזרחי ישראל לקבל את ויזת הזהב?

מעבר לעלות של עורך דין שילווה אתכם שמסתכמת באלפים בודדים, יוון מציעה היום הזדמנות לקבל את הויזה תמורת 250,000 יורו.

כדי לקבל ויזת זהב ביוון, אזרחי ישראל חייבים לעמוד בדרישות הבאות:

 1. השקיעו לפחות 250,000 יורו בנדל”ן ביוון (*עד ה-1 במאי 2023 ראו בהמשך המאמר)
 2. ספק הוכחות להשקעה, כגון שטר רכוש או חוזה מכר.
 3. לספק דרכון או תעודת נסיעה בתוקף.
 4. לספק הוכחה לכיסוי ביטוח בריאות ביוון.
 5. לספק הוכחה לאמצעים כספיים מספיקים כדי לפרנס את עצמם ואת כל בני המשפחה המתלווים אליהם.
 6. לספק תעודת רישום פלילי נקי שהונפק על ידי מדינת הולדתם.
 7. הגש בקשה לשגרירות או קונסוליה של יוון בישראל או ישירות למשרד היווני למדיניות ההגירה.
 8. לאחר חמש שנים של החזקת ויזת הזהב, מועמדים עשויים להיות זכאים להגיש בקשה לתושבות קבע או אזרחות ביוון, בכפוף לעמידה בדרישות נוספות

אבל האם תוכנית ויזת הזהב לא מתייקרת?

כן, חלקית.

החל מה-1 במאי 2023, רף חדש של 500 אלף אירו יחול על קבלת ויזת הזהב של יוון על ידי השקעה בנדל”ן יווני. בעוד שעדכון הסף האמור ייושם באזור רבתי של אתונה, עיריית סלוניקי והאיים מיקונוס וסנטוריני; הסף של 250 אלף אירו יישאר קבוע עבור האזורים הנותרים.

הגדלת סכום ההשקעה המינימלי מ-€250,000 ל-€500,000 תהפוך את התוכנית לפחות נגישה לחלק מהמשקיעים. עם זאת, זה עשוי גם לעזור להפוך את שוק הנדל”ן היווני למשתלם יותר עבור המקומיים על ידי הפחתת הביקוש של משקיעים זרים.

כפי שצוין לעיל ישנם אזורים רבים שעדיין נותרו ברף כניסה של 250,000 יורו, למשל קרקע בחלקידיקי, שכונות מגורים טובות מחוץ למרכזי הערים ואזורים אחרים שתרצו להחזיק  שיאפשרו לכם להמשיך ולהשקיע סכום נורמלי וסביר עבור הויזה .

אם בכל זאת רוצים להיות במרכז העיר, זה כמובן אפשרי, רק צריך למהר. כי זה עדיין 250,000 יורו וצריך לסיים הכל כמה שיותר מהר לפני שהחוק ישתנה ולהגיש את הטפסים בהקדם האפשרי.

אנחנו כאן כדי לעזור לך ליצור קשר עם עורך דין ולעזור לך למצוא את הנכסים שיאפשרו לך להגיש את הויזה. צור איתנו קשר עכשיו.

חשוב לציין שממשלת יוון עשויה לבצע בעתיד שינויים נוספים בתוכנית ויזת הזהב, בהתאם לתנאים הכלכליים והפוליטיים. לכן, תמיד מומלץ להתייעץ עם עורך דין מוסמך או יועץ הגירה כדי לקבל את המידע העדכני ביותר על התכנית ודרישותיה.

איך מתחילים את התהליך לקבלת וויזת הזהב מול הרשויות?

תמיד מומלץ להתייעץ עם עורך דין מוסמך או יועץ הגירה כדי לקבל את המידע העדכני ביותר על תוכנית ויזת הזהב וכל תוכנית הגירה או תושבות אחרת שעשויה להיות זמינה ביוון.

כמו כן, תצטרכו לבקר בקונסוליה היוונית בתל אביב

https://www.visahq.com/greece/embassy/israel/

ניתן ליצור קשר עם הקונסוליה בטלפון או במייל כדי לקבל מידע על תהליך הבקשה לויזה, מסמכים נדרשים, עמלות וזמני טיפול.

לסיכום: תוכנית ויזת הזהב תביא לכם יתרונות גדולים

חשוב לנו לומר, שמטרת המידע הזה היא לא לעודד אותך להתרחק מישראל ולרדת מהארץ, אבל אנחנו כן ממליצים באסטרטגיית פיזור השקעות, כלומר להשקיע לא רק במיקום אחד, עוד על הנושא כאן, ואנו בהחלט ממליצים לך לפתוח הזדמנויות עבורך ועבור המשפחה שלך והיכולת לנוע חופשי באיחוד האירופי.

כאשר משקיעים בנדל”ן יווני ובכך מקבלים את הפריבילגיה להצטרף לתוכנית ויזת הזהב, אתה אומנם צריך לשים סכום משמעותי. אבל אל תסתכל על זה כהוצאה, אלא כהשקעה! השקעה בביטחון הכלכלי ובחופש האישי שלך ושל משפחתך.

מהלך שמגדיל את הערך עבור עצמך ועבור סביבתך.

PLEASE BE KIND AND SHARE

תיאום שיחת ייעוץ
עם ירון בלום

לטובת ביצוע השקעות חכמות ומשתלמות עבורכם, אנו מציעים לכם כחברים שלנו ביאמאס אפשרות לשיחת ייעוץ ראשונית עם ירון בלום, אסטרטג נדל”ן, יזם סדרתי ואחד משלושת השותפים ביאמאס כדי לתת לכם כיוון ברור.

השווה מקומות אירוח

לְהַשְׁווֹת
דילוג לתוכן