""

השקעות נדל”ן ביוון 2023: למה דווקא עכשיו כדאי לך להשקיע?

השקעת נדל”ן ביוון בשנת 2023 יכולה להיות הזדמנות מצוינת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם או לנצל מחירים אטרקטיביים. יוון ידועה בזכות החופים היפים, השמש החמה והמלטפת והנוף המדהים שלה, מה שהופך אותה ליעד תיירותי פופולרי. עם הפופולריות הגוברת של התיירות ביוון לטווח הקצר והארוך, הביקוש לנדל”ן לנופש ולמגורים נמצא בעלייה מתמדת וניתן לגבות זאת בנתונים מהבנק הלאומי היווני. 

בנוסף, הכלכלה משתפרת, וזה כמובן ידוע לכל, בעקבות משבר 2008 יוון חוותה החרפה של המצב הכלכלי שלה, עקב הצגת מצג שווא לאיחוד האירופי לטובת קבלת כספים נוספים עבור יוון והם נאלצו להחכיר את הנכסים המניבים שלהם לחברות אירופאיות (שדות תעופה, בתי חולים, נמלים ימיים, תחנות רכבת ועוד).

יוון חוותה תוכניות נרחבות ומקיפות לשיקום הכלכלה ובשנים האחרות מדירוג אשראי נמוך מאוד הם עברו לדירוג אשראי של +BB  ומצופה עלייה נוספת השנה, 2023, מה שאומר שבקרוב נראה קרנות גדולות נכנסות לשוק והמחירים יעלו. עם מחקר נכון ובדיקת נאותות, השקעה בנדל”ן ביוון יכולה להיות מהלך חכם לפני אותה עליית מחירים גדולה.

מחירי הנדל”ן של שנת 2023 נמוכים

השקעה בנדל”ן ביוון בשנת 2023 יכולה להיות הזדמנות מצוינת עבור אלה המעוניינים לגוון את תיק ההשקעות שלהם או לנצל מחירים אטרקטיביים. יוון בין המדינות הבודדות בעולם אשר מחירי הנדל”ן של שנת 2023 נמוכים בהרבה ממחירי הנדל”ן של שנת 2010.

יוון, מדינה אשר היא חלק מהאיחוד האירופי ולכן שוק הנדל”ן מתייצב ומחירי הנדל”ן עולים משנה לשנה. בנוסף האיחוד האירופי השקיע מאות מיליונים בפיתוח תשתיות וימשיך לעשות זאת גם בשנים הקרובות.

מפה של יוון

בנוסף, ממשלת יוון נקטה צעדים כדי להפוך את תהליך ההשקעה בשוק הנכסים שלהם לקל ואטרקטיבי יותר. קיימות מגוון אפשרויות למעוניינים לגוון את השקעותיו או לנצל את המחירים האטרקטיביים של שוק הנדל”ן היווני. חשוב לעשות את המחקר ולהבין את הסיכונים הכרוכים בו לפני השקעה בשוק כלשהו.

ויזה זהב למשקיעים ביוון

ויזת זהב, ויזה אשר נותנת את הזכות להתגורר ביוון במדינות שנגן (מדינות האיחוד האירופי) לכל בני המשפחה בדור מעל ומתחת מבקש הבקשה ועד ל10 בני משפחה. על מנת לקבל את הויזה יש להשקיע סכום של 250 עד 500 אלף יורו, תלוי השקעה ותלוי מיקום, בסוף התהליך, שאינו ארוך בכלל, מקבלים את הויזה לחמש שנים עם אפשרות להאריך קדימה.

חשוב להבין שבמשך כעשור הבנקים לא נתנו אשראי לאנשים פרטיים, כלומר שהכלכלה הפרטית למדה להסתדר ללא הלוואות מהבנקים והשוק הבריא בכוחות עצמו. כיום מתחילים לפתוח את האפשרות לקבל אשראי מהבנקים ולכן יהיה ביקוש אדיר של מקומיים אשר יחפצו ברכישת דירה למגורים ולהשקעה.

צעדים לחיזוק שוק ההנדל”ן היווני

מלבד תוכנית ויזת הזהב, מספר צעדים נוספים הניעו את שוק הדיור לאחרונה:

  1. תמריצי מס לרכישת דירה, כגון הפחתה במע”מ ובארנונה מעודדים את הרוכשים להשקיע בשוק.
  2. ממשלת יוון גם יישמה מספר יוזמות כמו תוכנית הלוואות של 150,000 אירו לרוכשי בתים ראשונים (צעירים בני 25-39) כדי לעודד השקעות בשוק.
  3. הבנקים גם הציעו תנאי הלוואה נדיבים יותר והגדילו את זמינות האשראי לקונים.
  4. ממשלת יוון תמכה גם בפיתוח פרויקטים של דיור בר השגה כדי להפוך את הדיור לנגיש יותר לבעלי הכנסה נמוכה יותר.
  5. לבסוף, הממשלה נקטה במספר יוזמות להפחתת הבירוקרטיה ולזירוז הליכי רכישת דירות, מה שמקל על כניסת הרוכשים לשוק.

שינוי בדרישות עבור קבלת ויזה הזהב

עד כה משקיעים בחו”ל יכלו לרכוש נכס בשווי מינימלי של 250,000 אירו. עם זאת, על מנת לשפר את הזמינות והנגישות של נכסים עבור אזרחים מקומיים, ממשלת יוון הודיעה כי מינואר 2023 הערך המינימלי של השקעה עבור רוכשים מחו”ל יעלה ל-500,000 אירו.

למשקיעים המעוניינים לרכוש נכס ברף התחתון יש עד 30 באפריל (מועד כניסת השינוי לתוקף) השנה בלבד להתחיל בתהליך ולשלם 10% ממחיר הרכישה.

ראש ממשלת יוון, קיריאקוס מיצוטקיס, אמר: “על מנת להגביר את סבירות הנדל”ן עבור היוונים, אנו מגדילים כעת את סכום ההשקעה המינימלי הנדרש להנפקת ויזת זהב מ-250,000 אירו ל-500,000 אירו.

משקיעים אשר שואפים להשיג תושבות יוונית על ידי השקעה בנדל”ן מתבקשים לפעול כעת כדי להבטיח את האפשרות הטובה ביותר. צור קשר עם הצוות שלנו לקבלת ייעוץ אישי, מהיר וממוקד.

מה יקרה לכלכלה ולמחירי הנדל”ן ביוון ב-2023?

קשה לחזות את המצב המדויק של הכלכלה ומחירי הנדל”ן ביוון בשנת 2023. המדינה עדיין מתאוששת מהמשבר הפיננסי של 2008, עם זאת, המומחים אופטימיים שהכלכלה היוונית תהיה במצב הרבה יותר טוב בשנת 2023, עם השקעות מוגברות בתשתיות, תיירות ומגזרים אחרים. זה עשוי להוביל לשוק הנדל”ן המתחדש ביוון, עם ביקוש מוגבר ומחירים גבוהים יותר. בסופו של דבר, אי אפשר לומר בוודאות איך ייראו הכלכלה ומחירי הנדל”ן ביוון ב-2023, אבל יש סימנים חזקים שהמדינה תחזור על הרגליים והרבה מעבר לכך.

העיר סולוניקי
העיר סולוניקי

לסיכום

אנחנו ב”יאמאס” בתור חברת נדל”ן יוונית מקומית רואים התאוששות מדהימה של הכלכלה ופיתוח התשתיות בכל הגזרות, אנחנו חווים את זה כבר מ2019 ורואים כיצד מחירי הנדל”ן לא מפסיקים לעלות וגם מבינים שהם לא יפסיקו לעלות בשנים הקרובות מכוון שיש ביקוש אדיר לדירות ובתים מאחר שבעשר השנים האחרונות כמעט ולא הייתה בנייה חדשה. כעת כששוק האשראי נפתח ועשרות אלפי משפחות צעירות מחפשות דירות לרכישה השוק טס למעלה ויקחו שנים רבות להשיג את הביקוש. 

בעיר סלוניקי שבה משרדנו ואנחנו גם גרים בעיר בזאת ובה אנחנו פועלים אנחנו מרגישים וחווים את השינויים שקורים, רואים כיצד המחירים עולים וגם מזהים את המגמות הבאות, מוזמנים ליצור עימנו קשר ולהצטרף לגל לפני עליית המחירים הבאה.

PLEASE BE KIND AND SHARE

תיאום שיחת ייעוץ
עם ירון בלום

לטובת ביצוע השקעות חכמות ומשתלמות עבורכם, אנו מציעים לכם כחברים שלנו ביאמאס אפשרות לשיחת ייעוץ ראשונית עם ירון בלום, אסטרטג נדל”ן, יזם סדרתי ואחד משלושת השותפים ביאמאס כדי לתת לכם כיוון ברור.

השווה מקומות אירוח

לְהַשְׁווֹת
דילוג לתוכן